Jak zarabiać w internecie - TOP 3


Jak wynika z podpowiedzi doktora googla nie tylko ja się nad tym zastanawiałam. Najwyraźniej coraz więcej osób szuka odpowiedzi na to pytanie dlatego postanowiłam Wam opisać moje pomysły na zarabianie w internecie. Wiadomo, nie od razu Rzym zbudowano więc nie składajcie jeszcze papierów z wymówieniem swojemu obecnemu pracodawcy :) Ale na pewno poniżej znajdziecie pomysły na dodatkowe pieniądze do pensji. Zapraszam do lektury.#1 Blog - nie tylko hobby
Chyba pierwsza myśl jaka przychodzi do głowy mówiąc o zarabianiu pieniędzy w internecie. Blog czy też własna strona internetowa daje bardzo duże możliwości jeśli chodzi o zarabianie. Począwszy od narzędzia Google AdSense, poprzez sieci afiliacyjne i sprzedażowe a kończąc na bezpośredniej współpracy z reklamodawcami. AdSense i sieci partnerskie są właściwie na wyciągnięcie ręki dla każdego. Jeśli chodzi o AdSense to google sam weryfikuje czy nasza strona kwalifikuje się do współpracy. W przypadku sieci afiliacyjnych i sprzedażowych przy rejestracji to my podajemy potencjał naszej strony i raczej nie ma możliwości aby ktoś nas w tym przypadku sprawdził więc akceptowane są praktycznie wszystkie strony (chyba, że masz blog, który prezentuje treści pornograficzne lub inne niedozwolone). Współpraca z reklamodawcą wymaga od nas trochę więcej. Musimy wykazać ruch na stronie, a żeby ktoś chciał się w ogóle u nas reklamować to nie może być mały ruch. Nie liczmy na jakiekolwiek oferty mając 1000 odwiedzin miesięcznie. Przechodząc do strony finansowej - formy rozliczeń takiej "pracy" czyli wynagrodzenia za naszą powierzchnię reklamową jest kilka: rozliczenie za ilość emisji, w branży nazywane CPM (koszt 1000 emisji), rozliczenie za ilość klików czyli CPC (koszt za kliknięcie), CPS to koszt za sprzedaż, a tak zwane FlaFee czyli stała emisja (stały koszt za określoną ilość np. dni emisji niezależnie od ilości odsłon czy klików) oraz rzadziej spotykane CPO (koszt od złożonego zamówienia). najczęściej spotykanymi formami rozliczenia w sieci afiliacyjnej jest CPC oraz CPL (koszt za leada czyli na ogół wypełniony formularz kontaktowy) a w sieciach sprzedażowych oczywiście formą rozliczenia będzie CPS lub CPO. Podejmując współpracę bezpośrednio z reklamodawcą zapewne dogadamy kwotę za stałą emisję (FF) lub reklamodawca zaproponuje współpracę barterową czyli zaoferuje nam swoje produkty w zamian za naszą usługę reklamowania go na swojej stronie. Ile na tym zarobimy? Kwoty w różnych sieciach mogą być naprawdę bardzo różne. Poświęcę na to osobny post aby Wam przybliżyć możliwości zarobkowe jakie dają nam internety.

#2 Fanpage
Ja swój założyłam nie do końca zdając sobie sprawę z tego jakie korzyści będę mogła z niego czerpać. Fanpage Stylizacje Inspiracje powstał w wyniku ujścia dla moich zainteresowań modą. Z czasem kiedy liczba fanów naturalnie rosła zaczęłam z niego czerpać profity. Zaczęły się do mnie zgłaszać firmy oferujące współpracę barterową lub zainteresowane zakupem postów. Kolejna opcja zarabiania to tak jak w przypadku bloga czy strony (fanpage to także taka nasza strona) współpraca z siecią afiliacyjną/sprzedażową. Mając kilka tysięcy fanów można było spokojnie zacząć zarabiać na akcjach leadowych czy sprzedażowych. Niestety facebook od kilku miesięcy skutecznie obniża zasięgi postów przez co taka współpraca staje się coraz mniej efektywna. Chyba można powiedzieć, że świetlane czasy zarabiania na facebooku się skończyły nie mniej jednak wciąż można coś tam dla siebie uszczypnąć. Ostatnim sposobem zmonetyzowania strony fanowskiej jest wykorzystanie go do sprzedaży o czym czytajcie w kolejnym punkcie.

#3 Taniej kupię, drożej sprzedam
Prawda znana jak świat a w obecnym świecie internetów znacznie ułatwiona. Po pierwsze nie jesteśmy ograniczeni w żaden sposób jeśli chodzi o dostawców towaru, którym chcemy handlować. W internecie można znaleźć naprawdę wszystko i ściągnąć zewsząd, nawet z drugiego końca świata. Oczywiście nie musimy wybiegać aż tak daleko. Wystarczy poświęcić trochę czasu i wyszukiwać okazji na rodzimym rynku. Wybór branży to pełna dowolność. Wiadomo, najlepiej handlować czymś czym się interesujemy lub na czym się znamy. Ja w tym przypadku stawiam na odzież. Wiem gdzie kupić taniej i wiem gdzie znaleźć popyt na mój towar. Dodatkowo interesuję się modą więc sprawia mi to jeszcze przyjemność. Kupować możemy online na portalach aukcyjnych, w e-sklepach, e-hurtowniach a nawet na różnego rodzaju serwisach. Po prostu wszędzie tam gdzie ktoś oferuje interesujący nas przedmiot na sprzedaż. Możemy też kupować towar offline, np. w hurtowniach, sklepach stacjonarnych, na bazarkach etc. Ze sprzedażą jest dziś dużo łatwiej niż kiedyś było - nie ogranicza nas czas ani miejsce. Towar może być wystawiony na sprzedaż przez 24h na dobę 7 dni w tygodniu oraz sprzedany osobie z innego miasta a nawet państwa. Sprzedawać możemy na portalach aukcyjnych jak allegro.pl, na serwisach typu vinted.pl, na wyżej wspomnianych fanpejdżach lub idąc dalej w ten biznes założyć własny sklep internetowy. Ostatni punkt warto brać pod uwagę o ile myślimy o tym biznesie na poważnie. Wymaga to już większego wkładu pracy oraz wielu formalności związanych chociażby z założeniem działalności, kasą fiskalną itp. 

Jak widać sposoby na zarabianie pieniędzy w internecie są i są dostępne praktycznie dla każdego. Wystarczy pomysł, odrobina chęci i szczypta czasu. Odpłaci się to dodatkowymi złotówkami (lub inną walutą) pod koniec miesiąca na naszym koncie. A może Wy macie jeszcze inne pomysły na zarabianie pieniędzy w internecie? Koniecznie się nimi podzielcie w komentarzach!

Komentarze

  1. Fajny pomysł z kupowaniem taniej, a sprzedaniem drożej. Pewnie przy takich działaniach warto sprawdzić w internecie, ile najwięcej można zdobyć za takie rzeczy. Ciekawa jestem czy mi się to opłaciło... Przemyślę temat :D

    OdpowiedzUsuń
  2. W przypadku blogów specjalistycznych dochodzi jeszcze reklama własnej osoby i związane z tym możliwości współpracy.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz